Lyžařské závody Městského soudu v Praze

Ve dnech 23.–25. ledna 2004 se na Mariánské u Jáchymova v Krušných horách uskutečnil již 37. ročník zimních lyžařských závodů, který je pořádán pod patronací předsedy Městského soudu v Praze JUDr. Jana Sváčka.
Pozváni byli všichni pracovníci pražské justice a nakonec se sjelo více než 40 účastníků z řad soudců, justičních čekatelů a dalších hostů. Počet sportuchtivých účastníků tak přesáhl i ubytovací kapacitu chaty Městského soudu v Praze, takže část jich byla ubytována s laskavým svolením manželů Strnadových (správci), na jejich chatě.
 
Počasí nám tentokrát proti loňsku velmi přálo. Sněhu bylo více než dost a ačkoli v noci teploty klesaly i pod minus 20 °C, přes den bylo nádherně – svítilo slunce a teploty se přiblížily bodu mrazu.
 
Ideálních podmínek sobotního závodu využilo ve dvou kategoriích celkem 22 mužů a 17 žen. Závodní trať byla přiměřeně obtížná, jen závěrečné několikasetmetrové stoupání důkladně prověřilo vytrvalost a zásoby energie jednotlivých závodníků. Trať měřila odhadem 4–5 km a nejlepší borci ji zvládli za méně než 17 min. V kategorii žen vyhrála JUDr. Helena Karetová z Městského soudu v Praze v čase 19:56,9 a v kategorii mužů JUDr. Martin Zelenka z Vrchního soudu v Praze v čase 16:24,7. Zde jsou souhrnné výsledky na prvních třech místech:
 
Ženy:
1.   JUDr. Helena Karetov               19:56,9
2.   Mgr. Lucie Markov                    20:13,6
3.   Mgr. Karolína Šperlinkov            20:20,0
 
Muži:
1.   JUDr. Martin Zelenka                 16:24,7
2.   JUDr. Ondřej Růžička                16:28,6
3.   JUDr. Bohumil Dvořák                16:45,5
 
Obliba těchto závodů každoročně stoupá, o čemž svědčí i hojná účast lyžařů, kteří jsou zvyklí vídat hory spíše z vrcholu sjezdovky. Dokonce přijelo i několik účastníků, kteří na běžkách stáli poprvé v životě. Závody totiž nejsou jen sportovní akcí, ale i velkou společenskou událostí, která je příležitostí k příjemným setkáním a pravidelným návštěvám místních kulturních zařízení a osvěžoven. Nesetkal jsem se s nikým, kdo by se na další ročník sportovního klání už dnes upřímně netěšil.
 
Tomáš Běhounek
 


Copyright © SOUDCOVSKÁ UNIE ČR 2011