Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si vás srdečně pozvat na odbornou konferenci „Restorativní justice jako nedílná součást moderního trestního řízení“, která se uskuteční v úterý 16. září 2025 od 13:00 do 16:30 v prostorách Visionary (Plynární 1617/10, Prague 7).

Cílem konference je nabídnout praktický pohled na to, jak jednotlivé právnické profese mohou začlenit restorativní přístupy do své každodenní praxe.
Zaměříme se na čtyři klíčové role v trestním řízení – soudce, státní zástupce, obhájce a zmocněnce obětí – a představíme konkrétní doporučení, jak může každá z těchto profesí pracovat s principy restorativní justice.

Úvodní příspěvky přednesou zástupci jednotlivých profesí:
za Institut pro restorativní justici: JUDr. Petra Masopust Šachová, PhD
za soudce: Mgr. Martin Lýsek
za obhájce: JUDr. Jakub Šefrna
za zmocněnkyně obětí: Mgr. et Mgr. Petra Petrů
za státní zástupce: Mgr. Tomáš Foldyna
 
celou konferencí vás provede
JUDr. Petr Toman
 
Po úvodním bloku, který nabídne konkrétní inspirace pro každodenní právní
praxi, bude následovat přestávka s občerstvením a poté otevřená diskuze
nad výzvami i možnostmi restorativní justice v českém prostředí.

Z celé akce bude pořízen videozáznam.


Konferenci pořádá Institut pro restorativní justici ve spolupráci s advokátní kanceláří Chrenek, Toman, Kotrba s.r.o. a epravo.cz.

Závěrem bychom vám rádi připomněli, že náš bezplatný akreditovaný program
ReSet je stále otevřený všem, které zasáhl trestný čin – ať už jako oběť, poškozený nebo pachatel. Více informací naleznete na www.programreset.cz

Těšíme se na setkání s vámi!

S úctou,

Tým Institutu pro restorativní justici