Před sněmem

JUDr. Tomáš Lichovník, prezident SU ČRMilé kolegyně, vážení kolegové,
                venku panuje letní počasí a přece se blíží náš pravidelný podzimní sněm. Tentokrát snad ještě před prvním sněhem.  Těším se na něj víc než kdy jindy. Potřebuji už „dobít baterky“ v té, trochu hektické, atmosféře sněmu, kdy mohu více poslouchat než mluvit.
Po celý rok se nejužší vedení Unie snaží zastupovat zájmy soudců a tlumočit naše společné potřeby. Zdaleka ne ke všemu, ale máme schválené nějaké usnesení nebo alespoň průzkum názorů. Budu mluvit sám za sebe. Myslím si však, že mi kolegové viceprezidenti dají za pravdu. Často mám pochybnosti, zda to, co veřejně prezentuji, je skutečně názor většiny soudců, zda je to v zájmu soudnictví a společnosti vůbec. Zda svými projevy a názory neudělám více škody než užitku.
                Na tyto a podobné otázky snad již brzy dostanu odpověď. V pracovních skupinách se budou tříbit jednotná stanoviska. V kuloárech budou probíhat zásadní jednání.  A při hlasování o závěrech sněmu bude důležitý každý hlas. Váš hlas.
Vybavte proto své delegáty silným mandátem, formulujte jasně své názory a zapojte se naplno do diskuzí. Jen tak potom může vedení Unie prezentovat více než jen své osobní názory a představy.
               
                Již teď se těším na Vaše myšlenky a Vaši milou společnost.
 
                                                                                              Váš  Tomáš Lichovník

 


Copyright © SOUDCOVSKÁ UNIE ČR 2011